“ Fundamentem wszystkich naszych działań jest podnoszenie jakości życia naszych klientów.”

Globalna branża domowej opieki zdrowotnej jest skoncentrowana na poprawie jakości życia ogółu populacji.

Z badań wynika, że aż od 70 do 80% pracujących mężczyzn i kobiet doświadcza bólu kręgosłupa w jakimś momencie życia, przez co produkty i usługi mające temu zaradzić, są częścią dynamicznie rozwijającego się rynku domowej opieki zdrowotnej. Powoduje to, że poduszki ortopedyczne na krzesła to bardzo duży biznes, którego wartość będzie tylko wzrastać ze względu na starzejące się społeczeństwo na całym świecie. Bóle kręgosłupa wyparły nawet „stare dobre” przeziębienie jako główną przyczynę nieobecności w pracy.

Ludzie, którzy większą część czasu spędzają w pozycji siedzącej z naciskiem położonym na dolny odcinek kręgosłupa (kość ogonową), są narażeni na przepuklinę kręgosłupa lub inne zwyrodnienia. Siedzenie powoduje nacisk na kręgi kręgosłupa dwa lub nawet trzy razy większy niż stanie, co niestety często jest przyczyną poważnych i przewlekłych bólów w dolnym odcinku kręgosłupa. Dzięki swojemu unikalnemu kształtowi poduszki-nakładki sprzedawane przez VMS Rehab Systems Inc. nie tylko zmniejszają bóle pleców (kręgosłupa), lecz ich stosowanie jest również zalecane jako pomoc teraupetyczna (podczas siedzenia) mająca zmniejszyć dyskomfort lub ból wywołany schorzeniami dolnych partii ciała takimi jak np. torbiel włosowa lub hemoroidy.

VMS początkowa działała na swoim lokalnym rynku w Kanadzie, gdzie dostrzegła niezwykłą szansę na rozwój. W 2011 roku VMS została głównym dostawcą do Shoppers Drug Mart, największej w Kanadzie sieci franczyzowej zajmującej się sprzedażą leków i produktów opieki zdrowotnej. Od tego czasu Spólka nieprzerwanie dostarcza ortopedyczne poduszki na krzesła na rzecz Shoppers (prosimy o wejście na poniższą stronę stronę: www.vmsrehabsystems.ca).

W 1Q 2018 roku VMS wprowadzi na rynek nową linię poduszek ortopedycznych marki OrthoCush™  korzystając z własnościowej platformy handlu elektronicznego www.orthocush.com