„Przywiązujemy dużą wagę do działań związanych z bieżącym zarządzaniem, co daje nam wyjątkową przewagę w postaci kontroli nad wszystkimi produktami, które sprzedajemy.”

Informacje ogólne

Spółka VMS Rehab Systems Inc. została założona w marcu 1998 roku, a jej siedziba główna mieści się w kanadyjskim mieście Ottawa. Spółka działa w branży opieki zdrowotnej. Obecnie koncentruje się w największym stopniu na dostarczaniu wysokiej jakości produktów poprawiających jakość życia na rynek opieki zdrowotnej.

Wcześniejsza działalność

Na początku swojego istnienia Spółka wyróżniła się jako producent i dystrybutor pierwszego opatentowanego nie mechanicznego krzesła z wysokim oparciem – Alda Artherapedic Seating Systems® – przeznaczonego dla pacjentów z urazami biodra lub kolana oraz innymi problemami kończyn dolnych. W 2010 roku z powodu rosnących kosztów produkcji w porównaniu z produktami importowanymi z Azji, VMS skoncentrowała się na poduszkach ortopedycznych na krzesła w segmencie domowych produktów zdrowotnych. W 2011 roku VMS Rehab Systems, Inc. została wybrana jako główny dostawca poduszek ortopedycznych na krzesła przez Shoppers Drug Mart, największego w Kanadzie sprzedawcę detalicznego leków i produktów na potrzeby domowej opieki zdrowotnej.

Okres przemian

W 2010 roku Zarząd Spółki zdecydował odejść od biznesu związanego ze sprzętem medycznym i rozpoczął działalność na polu dystrybucji poduszek ortopedycznych na krzesła, poprawiających jakość życia, w sektorze domowej opieki zdrowotnej. VMS Rehab Systems Inc. jest obecnie głównym dostawcą ortopedycznych poduszek-nakładek na krzesła do Shoopers Home Healthcare, największej w Kanadzie sieci sprzedaży detalicznej produktów z branży domowej opieki zdrowotnej. Chociaż prężna działalność Spółki na polu domowej opieki zdrowotnej ma w ostatnim czasie miejsce w Kanadzie, VMS Rehab System wkrótce uruchomi nową platformę handlu elektronicznego, która w 2018 roku zwiększy zasięg sprzedaży ortopedycznych poduszek na pozostałe rynki globalne.