„Przywiązujemy dużą wagę do działań związanych z bieżącym zarządzaniem, co daje nam wyjątkową przewagę nad innymi w postaci kontroli nad wszystkimi realizowanymi decyzjami inwestycyjnymi.”

Informacje ogólne

Spółka VMS Rehab Systems Inc. została założona w marcu 1998 roku, a jej siedziba główna mieści się w kanadyjskim mieście Ottawa. Spółka działa w branży opieki zdrowotnej. Obecnie koncentruje się w największym stopniu na przeżywającym rozkwit rynku leków generycznych, a także dostarcza wysokiej jakości produkty z zakresu domowej opieki zdrowotnej. 

Wcześniejsza działalność

Na początku swojego istnienia Spółka wyróżniła się jako wynalazca i producent pierwszego opatentowanego nie mechanicznego krzesła z wysokim oparciem – Alda Artherapedic Seating Systems® – przeznaczonego dla pacjentów z urazami biodra lub kolana oraz innymi problemami kończyn dolnych. W 2010 roku z powodu rosnących kosztów produkcji w porównaniu z produktami importowanymi z Azji, VMS skoncentrowała się na poduszkach ortopedycznych na krzesła w segmencie domowych produktów zdrowotnych. W 2011 roku VMS Rehab Systems, Inc. została wybrana jako główny dostawca poduszek ortopedycznych na krzesła przez Shoppers Drug Mart, największego w Kanadzie sprzedawcę detalicznego leków i produktów na potrzeby domowej opieki zdrowotnej.  

Okres przemian

W 2010 roku Zarząd Spółki zadecydował odejść od biznesu związanego ze sprzętem medycznym i rozpoczą działalność na polu dystrybucji poduszek ortopedycznych na krzesła w branży domowej opieki zdrowotnej. VMS Rehab Systems Inc. jest obecnie głównym dostawcą ortopedycznych poduszek-nakładek na krzesła do Shoopers Home Healthcare, największej w Kanadzie sieci sprzedaży detalicznej produktów z branży domowej opieki zdrowotnej. Chociaż prężna działalność Spółki na polu domowej opieki zdrowotnej ma w ostatnim czasie miejsce w Kanadzie, tworzone są już plany rozszerzenia jej na Amerykę Północną i Europę, z głównym ośrodkiem działań w Polsce.